Џанлуиџи Донарума е близу до потпис со ПСЖ. Според пишувањата на познатиот новинар, Фабрицио Романо, францускиот првак сака што побрзо да ја заврши работата, и најверојатно лекарските прегледи ќе бидат закажани во кампот на репрезентацијата.

Донарума во ПСЖ доаѓа како слободен ирач, тој ќе биде второ засилување по Вијналдум. Италијанскиот чувар на мрежа ќе потпише петгодишен договор вреден 12 милиони евра по сезона.

Милан беше единствениот тим во неговата кариера, има 251 настап од кои 215 во Серија А.


sportmedia.mk