Минатата година ПСЖ беше на чекор до остварување на големиот сон, беше поразен во финалето на Лигата на шампиони од Баерн. Оваа сезона ќе се обиде да го направи вистинскиот чекор, но во нокаут фазата ќе мора без Нејмар.

Францускиот првак ќе игра против Барселона во осминафиналето без својот најдобар фудбалерите. Нејмар се повереди на дуелот против Каен го напушти теренот во 60. минута. Последните снимки покажаа дека има серозна повреда на препоните поради која ќе мора да мирува две недели.

Останува од таборот на ПСЖ да се надеваат дека ќе биде фит за реваншот, закажан за 10. март.

 

 

sportmedia.mk