ПСЖ ќе биде без услугите на Нејмар на реванш мечот со Барселона во рамките на осминафиналето во Лигата на шампиони.

Францускиот првак потврди дека Бразилецот не е подготвен по повредата, тој е надвор од стројот од 10. февруари кога доби удар во Куп мечот против Каен.

ПСЖ на првата средба славеше со 4-1 на гостински терен, но сигурно нема да влезат опуштено, бидејќи пред четири години Каталонците успеаја да надокнадат негатива од 4-0, на реваншот славеа со 6-1.

sportmedia.mk