Голем пех ќе има ПСЖ на реваншот со Баерн во Лигата на шампионите. Првиот голман Кејлор Навас се повреди денеска на дуелот со Стразбург, и мораше предвреме да го напушти теренот. Засега не е познато колкава е тежината на повредата, меѓутоа веројатно нема да може да се подготви за тој натпревар.

Тоа би било голем хендикеп, со оглед дека Костариканецот беше заслужен што неговиот тим славеше победа во Минхен од 2:3.

Ако не може Навас, на голот ќе застане  Серхио Рико.

sportmedia.mk