Чеде Јаневски ја оствари првата победа на клупата на Олимпијакос Никозија. Искусниот македонски тренер беше подобар од тимот на Неа Саламина со 1:2, и згора на тоа неговите избраници не реализираа удар од белата точка.

Тимот на Јаневски со оваа победа се искачува кон „плеј-офот“ во Кипар.

Претходно Јаневски одигра нерешено со шампионот Омонија.

sportmedia.mk