Тиквеш 2014 го запиша првиот пораз во плеј-аут лигата, откако на гостувањето кај Работнички беше совладан со 31-24 (14-11). Прво име на теренот беше Тоше Ончев кој постигна 17 гола во четвртиот триумф на својот тим. Работнички има 12 бода, три помалку од кавадарчани, но второто место го дели со Прилеп и КЛ 7.

Јуниор К.В убедливо со совлада Астрион со 36-23, додека пак Радовиш беше подобар од Голден Арт КЛ7 со 37-31.

sportmedia.mk