Македонската фудбалска репрезентација означи старт на подготовките за мартовските квалификациски средби за СП 2022 во Катар. Иако влеговме во пролет, условите надвор се зимски. Репрезентацијата попладнево тренираше на Комплексот на ФФМ, подготвувајќи се за дуелот со Романија во Букурешт. Претходно се чистеше снегот, се спремаше теренот за репрезентативците добро да го одработат првиот тренинг.

 

sportmedia.mk