Дуелот меѓу Веспрем и Нант не почна според планираното време во 18:45 часот. Засега оваа средба стои како одложена, но ЕХФ и натаму нема официјален став.

Пред самиот почеток на мечот, еден од судиите покажал позитивен тест на Ковид-19, па токму затоа натпреварот не стартуваше. Наскоро треба да биде позната разврската, ова е последна средба од групната фаза.

 

sportmedia.mk