Бракот на Мауро Икарди и Ванда Нара е во криза. Ванда која е и менаџер на Мауро преку својот инстаграм профил порача „Уште едно семејство кое го уништи поради една ку*ва“.

Според тамошните медиуми се работи за пријателка на Ванда која се вика Марија Евгенија Суарес.Таа е пејачка, водителка и модна дизајнерка. Има 29 години и три деца.

Икарди и Ванда се во брак од 2014-та година и имаат две ќерки, Франческа и Изабела.

sportmedia.mk