Шпекулациите дека ПСЖ можеби ќе остане без Килијан Мбапе, за кого силно е заинтересиран Реал Мадрид, а и Ливерпул, како и дека може и Нејмар да си замине, енергично ги демантораше Насер Ал – Келаифи, првиот човек на клубот од “Паркот на принцовите“.

Тој веднаш по вчерашниот меч меѓу ПСЖ и Барселона, ја даде следната изјава:

Нејмар и Мбапе не одат никаде, тие засекогаш ќе останат во Париз“, кој за првпат зазеде став по ова прашање и јасно стави до знаење што мисли за судбината на своите најдобри фудбалери, а потоа додаде: 

Голема чест е да се пласираш во 1/4 финалето во Лигата на Шампионите. Елиминиравме голем тим како што е Барселона“.

sportmedia.mk