Одложениот натпревар од 34-то коло во Премиер лигата меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул, ќе се игра на 13 мај, објави ја од лигата.

Мечот беше одложен поради упад на навивачите на Манчестер Ј. на стадионот и пресметка со полицијата пред стадионот.

Незадоволните приврзаници на „црвените ѓаволи“ се собраа во голем број во неделата, на 2 мај, пред „Олд Трафорд“ во знак на протест против сопствениците на клубот, семејството Глејзер.

Полицијата во вторникот соопшти дека едно лице е уапсено за немирите пред и на стадионот.

sportmedia.mk