Денеска на програмата се натпреварите од 2.коло во ПМФЛ, а Ренова поведе против Шкендија во дербито на Тетово. Стрелец на голот е Јусуфи и тоа на прекрасен начин. Одбранбените фудбалери на Шкендија погрешија, ја вратија топката назад кон голманот каде што се наоѓаше Јусуфу, а тој го лобуваше голманот Захов и донесе предност за Ренова.

sportmedia.mk