Чезаре Прандели се повлече од тренерското место на тимот на Фиорентина, пренесуваат италијанските медиуми.

Последниот пораз на тимот од Милан на домашен терен со 2:3 минатиот викенд очигледно беше моментот преку кој веќе клубот не можеше да мине, па се раздели со искусниот стратег.

Самиот Прандели го потврди заминувањето и призна дека не се чувствува добро и ова може да биде крај на неговата кариера како тренер.
„Во овој момент од мојот живот се чувствувам крајно лошо и непријатно, што ме спречува да си ја работам работата. Ужасно е чувството. Последните месеци, во мене растеше мрак, мојата кариера може да заврши тука “, рече Прандели.

 

sportmedia.mk