Се чини дека конечно е решена една голема мистерија кога станува збор за Луис Суарез, уругвајскиот напаѓач кој по преминот од Барселона во Атлетико Мадрид игра во супер форма, и е еден од најзаслужните што “јорганџиите“ редат само победи во Ла Лига.

Имено самиот Луис објасни зошто после секој постигнат гол тој ги бакнува своите прсти, поточно трите прсти од едната рака. Потег кој е енигма за сите кои барем еднаш виделе како Уругваецот постигнува голови.

Трите прста претставуваат моите деца Делфина, Бенџамин и Лаутаро. А потоа ја бакнувам тетоважата која е направена за мојата сопруга“ порача Суарез.

sportmedia.mk