Познатиот борец објави дека боледува од рак

Познатиот јапонски борец Норифуми Јамамото – Кид објави дека боледува од рак.

„Би сакал да ви кажам нешто од лична природа.Се лекувам од рак.Апсолутно сум решен да се опоравам и да се вратам, така што би ве замолил за вашата поддршка",напиша на Инстаграм.

Не објави повеќе детали за болеста или за напредокот во лечењето.

 

 

RIZIN 12 nagoya 8/12 @usk_yachi KRAZYBEE

A post shared by Kid Yamamoto original (@kid_yamamoto) onAug 10, 2018 at 1:49am PDT

Поврзани

Најнови вести

Коментари