Нашата најдобра ракометна репрезентација, вечерва од 17 часот, и гостува на Финска во меч од 5.коло од квалификациите за ЕП 2022 година. Селекторот Кире Лазаров го одреди составот кој во Рихамики јасно е дека ќе оди на победа.

Во составот е и самиот Лазаров, а покрај останатите тука е Филип Миркуловски. Додека ќе ги нема Кизиќ, Младеновиќ и Костески.

Македонија е фаворит на овој меч, и со победа и дефинитивно ќе го завериме пласманот на ЕУРО 2022 година.

 

sportmedia.mk