Македонската ракометна репрезентација утре ја пречекува Данска во третиот дуел во квалификациите за пласман на ЕП 2022.

Првиот натпревар во Скопје ќе го судат српските арбитри Ненад Николиќ и Душан Стојковиќ, додека делегат е Марјан Начевски.

На реваншот во Алборг закажан три дена подоцна правдата ќе ја делат унгарските судии Петер Хорват и Балаж Мартон, додека делегат е Данецот Јорн Мелер Нилсен.

sportmedia.mk