Како што ФИФА објави, познати се групите на фудбалскиот турнир на ОИ во Токио кои треба да се одржат ова лето. Овој турнир започнува на 21 јули а треба да заврши на 7 август.

Ждрепката донесе интересни групи, вкупно четиири со по четири репрезентации во секоја од нив.

Секако дека најинтересно ќе биде во групата Д, во која се силните селекции на Бразил и Германија. Не помалку интересна ќе биде групата Ц во која се селекциите на Шпанија и Аргентина. Во А групата дерби треба да биде мечот меѓу Мексико и Франција, додека во Б групата дуелот меѓу Романија и Ј. Кореја.

sportmedia.mk