Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски ги објави составот за дуелот со Исладн, прв во квалификациите за место во баражот за СП во Шпанија. Од комбинација отпаднаа голманката Драгана Петковска, левото крило Мила Трајковиќ, десното крило Теодора Дукоска, како и бековите Андреа Седлоска и Ангела Јанкуловска. Дуелот меѓу Македонија и Исланд е закажан со почеток во 17:45 часот во СЦ “Борис Трајковски.

 

sportmedia.mk