Откако завршија сите шест средби од ова 22.коло, веднаш се направи распоредот за третиот круг во ПМФЛ, во тие последни 11 кола од тековната сезона.

И овој круг ќе стартува следниот викенд со мечевите од 23. коло, а дербито се игра меѓу Шкупи и Вардар, Работнички ја дочекува А. Пандев, одново Силекс гостува во Ѓорче, Шкендија го дочекува Пелистер, во Струга играат Трим Лум и Ренова, а Борец ја дочекува Беласица.

Сезоната завршува на 16 мај со мечевите од 33.коло во кое Шкендија му е домаќин на Шкупи.

 

sportmedia.mk