Еден Азар повторно се жали на повреда, откако утрово го пропуштил тренингот со Реал Мадрид. Со тоа тој е неизвесен за дуелот од ЛШ, реваншот во 1/8 финалето со Аталанта.

Азар откако дојде во таборот на „кралевите“, почесто е надвор од теренот отколку на теренот поради повреди.

Беше на клупата на последниот меч со Елче, и ги одигра последните 15 минути, но сега се чини одново нема да биде во комбинација.

 

sportmedia.mk