Андреа Пирло е пред отказ во Јувентус, откако неговиот тим испадна од Лигата на шампионите, а загуби на домашен терен од Беневенто изминатиот викенд. Сезонава Јувентус не само што нема да ја освои шампионската титула, туку е далеку од првото место кое го држи Интер.

„Ла Република“ пишува дека при евентуален отказ од Јуве, Тудор ќе ја води екипата до крајот на сезоната.

Но, двајцата имаат лоши односи, откако се скарале пред извесен период. Тудор веќе не ни дава инструкции на играчите за време на натпревар, а виновен бил токму Пирло.

Тудор, пак, е во добри односи со раководството, но се прептоставува дека ако добие отказ Пирло, со него ќе замине и неговиот помошник Роберто Баронио, па така ќе остане само Тудор кој би можел да ја превзеде екипата.

 

sportmedia.mk