Дуелот во Автокоманда меѓу Металург и Бутел Скопје почна со минута молчење во чест на трагично починатиот, Никола Даниловски.

Ракометарите на двата тима се збогува со својот некогаш соиграч и пријател.

“Почивај во мир Никола Даниловски Џамбо”.

sportmedia.mk