Филип Кузмановски и Хановер пред малку славеа против Кобург со 26-33 во рамките на 28. коло во Бундес-лигата. Ова не беше обична победа за македонскиот репрезентативец и неговиот тим, тие за првпат оваа сезона успеаја да дојдат до триумф на гостински терен. До оваа средба имаа три ремија и девет порази.

Овој момент го одблежаа со фотографија од соблекувалната.

Кузмановски беше стрелец на еден гол и четири асистенции во убедливиот триумф.

sportmedia.mk