Ракометниот тим на Порто на чело со нашиот репрезентативен голман Никола Митревски ги откажа преостанатиот дел од мечевите во Лигата на Шампионите, оние кои требаше да ги доигра до крајот на групната фаза поради она што се случи со нивниот искусен голман Алфредо Квината.

Како што е познато нему му се слоши на еден од тренинзите на клубот, итно беше пренесен во болница, и констатирани се срцев, но и мозочен удар. Неговата состојба е сеуште критична.

Сеуште не е познато дали и кога Порто ќе ги продолжи мечевите на меѓународна сцена.

 

sportmedia.mk