Еден од најдобрите фудбалери на тимот на Порто сезонава Серхио Оливеира се повреди на полседниот тренинг на клубот пред дуелот со Челзи утре во рамките од Лигата на Шампионите, и нема да биде во конкуренција.

Играчот кој му даде два гола на Јувентус на дуелот во Торино, во рамките од осминафиналната фаза, го повреди мускулот на десната нога, па затоа е во „аут“ за мечот кој инаку се игра во Севиља.

 

sportmedia.mk