Луиџи Сартор, поранешниот играч на Јувентус, Интер, Рома и Парма, а уапсен поради одгледување на марихуана во својот дома.

Медиумите пишуваат дека поранешниот дефанзивец кој се пензионираше во 2009 година, е фатен со плантажа на марихуана.

Тој имал 106 стебла на марихуана кои ги одгледувал во близина на Парма.

46-годишниот Сартор има 165 настапи во Серија „А“, а со Парма го освои Купот на УЕФА. Играше уште и за Реџина, Верона и Тернана.

 

sportmedia.mk