Одлична игра на А. Пандев во првиот дел од првиот меч од 25.коло попладнево во Ѓорче. Со двата убави гола на Марио Крстевски во 6. и 26.минута, “пандевци“ водат со 2:0. Дури од средината на полувремето екипата на Македонија ЃП почна нешто да игра, па така преку Божиновски и Робсон можеше да го намали резултатот, шанси имаа и Коџо и Ајрулаху.

Да кажеме дека струмичани уште од првата секунда на средбата тргнаа во напад, доминираа до тие 2:0, за да потоа како да им ја препуштија иницијатива на домашните, а од контри се обидуваа да стигнат до зголемување на високото водство.

sportmedia.mk