Завршија првите полувремиња од шесте мечеви од 31.коло во ПМФЛ. Изненадувачки, Струга ТЛ како гостин во Гостивар има убедливо водството со Шкендија од 2:0. Алтипармаковски и Босанчиќ до 8.минута му донесоа водство на својот тим.

Работнички нема милост кон соседот, води со 2:0 и тоа со головите на Силјановски и Ѓурѓевиќ.
На ФФМ убав меч меѓу Шкупи и Македонија ЃП. Домашните беа подобри, имаа барем три големи шанси но сепак нема голови.

Ренова има водство против Беласица од 2:0 и тоа со головите на Јашаровски. Силекс очекувано води со Борец, и тоа со голот на Пепи Горгиев. Израмнето е во Битола, “пандевци“ поведоа со голот на Маркоски за да Маневски израмни на 1:1. Интересно, во 44.минута Талески му одбрани пенал на Радески.

sportmedia.mk