Уф, каков фудбал на Арената меѓу Работнички и Македонија ЃП. Спектакуларен, нема што. “Лавовите“ на двапати водеа со “бомбите“ на бразилците Робсон и Фернандо, домашните двапати израмнуваа со шутеви со глава на браќата Лука и Марио Станковски.

Шкендија по првио дел води кај Беласица со 2:0 и чека пораз на Шкупи, за да стави печат на титулата. Хебај и Нафиу стрелаа за водство. Во Велес гостите не можат да ја начнат мрежата на Борец, додека А. Пандев си го толчи Вардар и води со 3:0. Радески и Стоилов од пенали и Крстовски беа стрелците. Во Струга се игра без голови.

sportmedia.mk