Завршија првите полувремиња од првите два меча во новата сезона во ЛШ. На „Сан Сиро“ Милан и Њукасл играат 0:0, но според шансите домашниот тим требаше да води барем со два – три гола разлика.

Првиот гол во новата сезона беше дело на Симаканод Лајпциг и тоа на гости кај Јанг Бојс уште во 3.минута за водство од 0:1. Сепак домашните израмнија преку Елиаво 33.минута за 1:1.

Останатите шест средби од денешната програма почнуваат од 21 часот.


sportmedia.mk