Реал Мадрид е блиску до победа на „Ел Класико“ откако води со 2:0 над Барселона, а имаше шанса и за 3:0, откако ја погоди стативата.

Бензема во 13. минута со петица, и Крос во 28. минута од слободен удар, и притоа топката се одби од Дест, има голема предност. Валверде ја погоди и стативата веднаш по вториот гол.

Барселона, пак, се разбуди во финишот со шансата на Меси, кој директно од корнер ја погоди стативата, и тоа беше се што направија.

 

sportmedia.mk