logo
logo
logo

Полувреме: Меси од пенал и Аргентина со водство! (ВИДЕО)

Vecer | 22.11.2022

Полувреме: Меси од пенал и Аргентина со водство! (ВИДЕО)

По првите 45.минути на својот прв меч еден од најголемите фаворити за титулата на Мундијалот, репрезентацијата на Аргентина против С. Арабија води со 1:0 и тоа со голот на Лео Меси од пенал во 10.минута. Пеналот беше досуден откако реагираше ВАР по фаулот над Паредес. Судијата Славко Винчиќ од Словенија откако ја прегледа ситуацијата покажа на белата точка а Лео Меси беше прецизен.

Од друга страна ВАР поради офсајд регаираше во неколку наврати, им поништи три гола на Аргентинците. 

Доминација на „гаучосите“ кои водат само со 1:0. Интересно полувреме, со многу настани. Фановите на Аргентина уживаат.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk