Добар, квалитетен фудбал во првото полувреме на Арената во Скопје меѓу Работнички и А. Пандев. Водат струмичани со 1:0 и тоа со голот на Крстовски во 11.минута. Гостите имаа уште неколку шанси, ана другата страна Работнички во неколку наврати преку Лука Станковски се закануваше, но голманот Марко Јовановски секогаш беше на своето место.

Во 45+1. Работнички имаше идеална шанса за израмнување. Но ударот од белата точка на Прелчец, одличниот на овој меч Марко Јовановски со фантастична парада успеа да го одбрани и да го однесе својот тим на пауза со предност од 1:0.

sportmedia.mk