Добар, атрактивен Вардар по првиот период вечерва во “Јане Сандански“ во мечот од ЛШ против Пик Сегед. Води со 15:13 откако момците на Алушовски одиграа навистина квалитетно. Водени од головите на Дибиров, атракциите на Дисингнер и Чупиќ, борбените Стоилов и Калараш, “црвено – црните“ му покажаа на унгарскиот тим дека има квалитет и дека сака победа на овој дуел.

sportmedia.mk