Иако сите очекуваа лесна победа на ПСЖ на дуелот со Бриж во Лигата на шампионите, сепак, не само што мечот заврши 1:1, туку белгискиот тим беше подобар противник според статистиката.

Тренерот на ПСЖ Покетино, објасни зошто неговиот тим не победил.

„Не сме среќни поради резултатот, но и поради играта. Дојдовме до победа, но не успеавме. Симнувам капа на Бриж кој заслужи бод. Потребно ни е време за да се вклопи сето тоа. Не сме воиграни, мораме да работиме напорно и да работиме подобор во продолжението на сезоната. Имаме одличен тим, но мораме да најдеме и одбранбена, и напаѓачка структура“, рече Покетино.

 

sportmedia.mk