Погледнете како „Делии“ го прославија историскиот успех (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда успеа да се пласира во Лигата на шампионите иако важеше за голем аутсајдер во двомечот против Ред Бул Салцбург.Овој успех знаеја како да го прослават големиот број на фанови кои беа на стадионот во Салцбург.

Тие решија да влезат на теренот и заедно со фудбалерите да го прослават овој голем историски успех.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари