Динамо направи огромен подвиг. Го распарчи Тотенхем со 3:0 и се пласира во четвртфиналето. Адеми, Ристовски и останатите полудеа во соблекувалната. Погледнете ја славеничката атмосфера.
A не само тоа. Се слави и пред Максимир. Навивачите кои не можеа во живо да го проследат големиот триумф на нивниот миленик, се собраа пред Максимир и направија фешта. Илјадници навивачи на хрватскиот шампион излегоа на улиците на Загреб и покрај пандемијата за да го прослават овој подвиг.

 

sportmedia.mk