Денеска, пред почетокот на мечот помеѓу Кожуф и Плачковица во Втората македонска лига двајца играчи и тренерот на гевгелиската екипа добија благодарници и дресови за 100 натпревари. Раководството на клубот спреми подароци за капитенот Мирче Попов и неговиот заменик Трајче Ников за јубилејните 100-ти како играчи, како и тренерот Васе Беќаров кој денешниот меч му беше 100-ти како кормилар на екипата.

Инаку натпреварот заврши без голови.

 

sportmedia.mk