Почнаа проблемите за селекторот Игор Ангеловски во пресрет на собирот на репрезентацијата за мартовскиот квалификациски циклус за СП во Катар 2022 година.

Лоши вести од Белгија, од редовите на тамошниот клуб Шарлроа. Имено се информира дека нашиот репрезентативен стопер Ѓоко Зајков “дека е позитивен на Ковид-19. Тоа значи дека тој нема теорија да дојде во Скопје во понеделник кога стартуваат подготовките за мечевите со Романија (25.03), Лихтенштајн (28.03) и Германија (31.03).

Од друга страна сосема е неизвесно доаѓањето на Влатко Стојановски од Франција, од тимот на Шамбли. Познато е дека Франција забрани странците надвор од ЕУ да одат во своите репрезентации. Во спротивно ги чека двонеделен карантин.

sportmedia.mk