Фудбалерите на Арсенал обезбедија вредна победа од 3:1 над екипата на Вест Бромвич и на три кола пред крајот на сезоната, се уште ги задржуваат шансите да дојдат до некое од местата кои обезбедуваат место во европските купови следната сезона.

Момците на Артета беа одлични во првото полувреме, кога со головите на Смит-Роув и Пепе успеаја да стигнат до комотна предност од 2:0.

Гостите намалија преку Переира во 67. Минута, за во 90. минута Вилијан да ги постави конечните 3:1.

 

sportmedia.mk