Лионел Меси синоќа по седми пат во својата кариера ја доби „Златната топка“ со што стана рекордер по бројот на освоени награди.

Свечената церемонија се одржа во Париз, а Аргентинецот дојде со своето семејство. Додека Меси позираше на фоторепортерите, еден од организаторите од неговата сопруга. Антонела побара да се тргне на страна. Сакаа да направат фотографија од Меси и неговите синови, но тој веднаш реагираше и ја врати назад.

sportmedia.mk