Фудбалерите на Рома ја прекинаа црната серија од три последоватeлни меча без победа во Серија А и во претпоследниот денешен меч од 30. коло со минимални 1:0 славеа над Болоња.

Победата на домашните ја донесе Борха Мајорал со голот во самата завршница на првото полувреме. Во вториот дел иако имаа повеќе од играта, домашните не успеаја да створат шанса за поубедлива победа. И Болоња се обидуваше да дојде до израмнување, но без вистинска шанса.

 

sportmedia.mk