По долго време, публиката ќе се врати на Арената и ќе навива за Македонија. Се загрева атмосферата пред денешниот дуел со Словенија кој се игра во 18 часот на Арената „Тодор Проески“.

Последен пат публика на стадионот имаше против Израел во ноември 2019 година. Од тогаш па наваму сите дуели Македонија ги играше пред празни трибини.

Вечерва на трибините ќе присисуствуваат околу 10 илјади гледачи.

 

sportmedia.mk