Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев е избран во тимот на колото во Серија А. Тој постигна два за Џенова на дуелот со Беневенто (2:2) и стигна до 100 гола во најсилната италијанска лига.

Пандев е во тимот на 32. коло во нападот заедно со ветеранот Кваљарела од Сампдорија и Распадори од Сасуоло.

sportmedia.mk