Репрезентацијата на Австрија која е наш ривал на претстојното Европско првенство, и против која и истото го стартуваме на 13 јуни во Букурешт, ќе мора својот прв пријателски, подготвителен меч летово да го одигра против Валентино Лазаро.

Австријците спарингуваат против Англија утре, а Лазаро не може да влезе на Островот без притоа да „одлежи“ карантин.

Затоа тој нема да биде на располагање за овој меч исто како и Арнаутовиќ и Онисиво.

 

sportmedia.mk