Репрезентацијата на Франција вечерва против Украина на „Ст. Дени“ ги почна квалификациите за СП во Катар. Во првиот тим на „триколорите“ се најде младата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе, за кого вечерашниот меч е 40-ти репрезентативен настап.

Голгетерот на „светците“ успеа да ја достигне оваа бројка на возраст од само 22 години и 3 месеци, што е неверојатен рекорд!

sportmedia.mk