Андреа Пирло веројатно ќе остане на клупата на Јувентус и во следниот период, откако така одлучиле челниците на торинскиот тим.

Се очекуваше Пирло денеска да биде сменет по катаастрофата од Милан, со која Јувентус е далеку од местото во Лигата на шампионите.

Веројатно Пирло ќе остане до крајот на сезоната, а потоа ќе добие отказ а на негово место ќе дојде Масимилијано Алегри.

 

sportmedia.mk