Јувентус попладнево изгуби од Аталанта со 1:0. Со тоа Јуве падна на четвртата позиција на табелата, а може да биде и на петтото место ако Наполи го совлада Интер вечерва.

Руслан Малиновски во 87. минута донесе три бода за Аталанта.

„Тоа беше добар натпревар со силен тим. Немавме среќа во финишот за примениот гол, но игравме агресивно и добро во поле. Ова е разочарувачки, требаше да си заминеме дома барем со бод“, рече Пирло.

 

sportmedia.mk