И дефинитивно денеска, како што веќе објави СПОРТМЕДИА, нема да се играат петте мечеви од 19.коло кое стартуваше вчера со дуелот во Струмица меѓу Академија Пандев и Работнички. Снегот победи и тие натпревари се закажани за следниот викенд, на 20-21 февруари. Додека 20.к оло, кое требаше да се игра наредниот викенд би можело да се игра во среда на 24 февруари, со оглед на тоа дека тој термин е слободен. Се со цел после да не се бара некој слободен викенд ако се знае дека пролетниот распоред е згуснат поради настапот на нашата репрезентација на ЕВРО 2020.

ПРВА ЛИГА – 19.КОЛО (20-21 ФЕВРУАРИ)

СИЛЕКС – ШКЕНДИЈА

РЕНОВА – БЕЛАСИЦА

СТРУГА ТЛ – МАКЕДОНИЈА ЃП

ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР

БОРЕЦ – ШКУПИ

А.ПАНДЕВ – РАБОТНИЧКИ 0:1 (одиграно вчера)

sportmedia.mk